Parajezdectví

Parajezdectví je dalším z oborů hiporehabilitace, který klientům poskytuje možnost samostatné práce s koněm a zdokonalováni se v jezdeckém sportu. Umožňuje klientům dosáhnout vlastních úspěchů. Kůň nerozlišuje individuální odlišnost člověka a díky speciálním pomůckám a případnému uzpůsobení úloh lze klientům umožnit jezdeckou práci s koněm. Samozřejmostí je maximální bezpečnost klienta, nikdy se nejde za její hranice. Parajezdectví se dělí na několik odvětví, paravoltiž, paradrezuru, paraparkur, parawestern, paravozatajství. Hiporehabilitace Brno se věnuje parawesternu. Výcviková lekce trvá 30–60 minut.

Reference

Anonym

★★★★★

Hiporehabilitace Brno je úžasné místo. Trochu máte pocit, že jste přijeli na konec světa, klid, příroda, zvířata. Chci poděkovat paní Horké a celému týmu za výbornou práci, skvělý přístup a hlavně výsledky, které se u nás dostavily. Koníci nám moc pomohli a určitě je každému doporučuji!

Paní Komárková

★★★★★

Hipoterapie je pro syna úžasným zážitkem, který mu pomáhá relaxovat a zároveň jej skvěle rozvíjí. Paní terapeutka má naprosto dokonalý přístup a obrovskou empatii. Děkuji, že tu jste a děláte tuto úžasně přínosnou práci. Vždy od vás odjíždíme nabití energií.

Petr Ždánský

★★★★★

Od první návštěvy bylo jasné, že se zde v lesích ukrývají lidé se srdcem na pravém místě a svou práci dělají s láskou tak, aby dětem pomohli s jejich nelehkým údělem a dostali je zpět do života. Děkuji.

Monika Pelcová

★★★★★

Areál je v nádherném prostředí, vždy nás návštěva „nakopne“ do dalších dnů. Děti si jízdu užívají. Na první pohled je jasné, že celý tým svou „práci“ miluje a vše dělá srdcem. A děkujeme paní Petře za její úžasné nápady, které nás posouvají vpřed :-)

Dagmar Sítařová Bočková

★★★★★

Profesionální, přitom lidský a individuální přístup. Naše děti to zde milují. Vřele doporučuji. Jak už zde bylo řečeno, nejde "jen" o "povožení" se na koni, paní Petra s klientem vytrvale pracuje, staršímu dítěti například zadává i cviky, pokud je potřeba, předkládá cvik i mimo koně, jedná se z mého pohledu skutečně o rehabilitaci a komplexní pohled na člověka. Mladšímu dítěti zase paní Petra kontroluje správné držení, které nenásilně koriguje. Zaměstnanci, zvířata, prostředí… vše zde tak krásně pospolu, dohromady funguje. Doporučuji a všem z Hiporehabilitace Brno moc děkuji.

Viky s mamkou Míšou

★★★★★

Paní Petra a celý tým jsou úžasní lidé na svém místě.

Svou „práci“ mají jako poslání a podle toho to i vypadá.

Jezdíme sem moc rádi a všem hiporehabilitace moooc doporučujme.

Novotní

★★★★★

My jsme zde vždy spokojení za každého počasí. Je nám vyhověno při každém požadavku, a když to nejde, ne nám to vysvětleno. Patří dík všem, kdo zde přikládají ruku k dílu. Jde vám to moc dobře a je cítit, že do toho dáváte srdce. Je tu prostě fajn. Díky

Monika Pelcová

★★★★★

Areál je v nádherném prostředí, vždy nás návštěva „nakopne“ do dalších dnů. Děti si jízdu užívají. Na první pohled je jasné, že celý tým svou „práci“ miluje a vše dělá srdcem. A děkujeme paní Petře za její úžasné nápady, které nás posouvají vpřed :-)

Jana Kovaříková

★★★★★

Prošli jsme hodně hipoterapií a nyní chodíme sem k Petře a jsme za to moc rádi. Nejen, že mají úžasné a spokojené koně, unikátní antialergickou tréninkovou halu a prostorné výběhy pro koně, výborně se o ně starají, mají s nimi skvělý vztah, ale hlavně o hiporehabilitaci skutečně něco vědí. Petra je největší profík v tomto oboru co znám, pracuje s postiženými dětmi, autisty a dětmi, které mají problémy s motorikou. Ve spolupráci s doktory vždy najde nejoptimálnější metodu jak danému dítěti pomoct. Není to jen vožení na koních, jako jinde, je to o přesně zacíleném tréninku určitých partií v kombinaci s využitím blahodárné uklidňující energie koně. Děti tam chodí moc rády a pomáhá jim to.
Moje dcera se tam vždy moc těší. Prostředí v areálu je balzám na duši.

Takový přístup jako Hiporehabilitace Brno nemá nikdo jiný, je to kombinace profesionality, zkušenosti ze zahraničí a obrovského porozumění a laskavosti ♡

Moc doporučuji!!!