Kdo jsme

Jsme spolek, který pomáhá dětem z Brna a okolí. Hiporehabilitační péči poskytujeme na speciálně vycvičených koních našim malým klientům ve věku od 2 měsíců postiženým dětskou mozkovou obrnou, svalovou atrofií, hypotonií, autismem, Downovým syndromem, ADHD, opožděným vývojem a dalšími poruchami tělesnými i psychickými. Dětem tato terapie pomáhá, jejich ošetřující lékaři shledávají pozitivní účinky. Děti se na koně těší a cvičení na nich jim dělá radost.

Hlavním záměrem je poskytování dětské rehabilitace, hiporehabilitace. Cílem naší práce je zkvalitnění a zpříjemnění života všem, kteří naši péči potřebují. Nabízíme hipoterapii, aktivity s využitím koní, psychoterapii pomocí koní, parajezdectví a výcvik jezdců i koní.

Všechny naše nabízené služby probíhají pod dohledem odborníků – lékaře, zdravotníků, cvičitele jezdců a koní. Terapie probíhají na speciálně připravených koních plemene quarter horse, kteří se vyznačují velmi klidnou a přátelskou povahou. Naši koně žijí v optimálních podmínkách, stádovým způsobem na pastvině, kde mají stále k dispozici pastvu, seno, vodu, přístřešky a stín vzrostlých stromů. Pro nepříznivé období roku mají k dispozici vnitřní boxy. Díky těmto podmínkám žijí koně svým spokojeným životem, jsou zcela klidní a vyrovnání.

Činnost provozujeme v přírodním areálu Zlobice obce Malhostovice. Nachází se asi 14 km za Brnem, směr Svitavy. Provoz máme celoroční a za každého počasí, díky prostorné hale se speciálním bezprašným povrchem. V areálu se chovají i další druhy zvířat, se kterými mohou klienti přijít do kontaktu v rámci animoterapie. Jsou to oslíci, ovečky, kozy, psi a kočky.